KAĞIT

Kağıt; basitçe ağaç, saman ve benzeri ürünlerinden elde edilmiş hamurların preslenmesi ve kurutulması ile elde edilmiş ince (0.07mm – 0.18mm) ve kuru yapraklardır. Kağıtlar başlıca yazı, baskı ve ambalajlamada kullanılan alternatifi olmayan ürünlerdir. Günümüz teknolojisi ile çok çeşitli kağıt üretimi söz konusu olmakla beraber kağıt kullanım alanları, fiyat avantajlı olması sebebi ile önemli ölçüde gelişmiştir.

Kağıt kalitesi ve tipi kullanım alanına göre değişim göstermekle beraber, yazı için 1. hamur kağıt, baskı için kuşe kağıt ve ambalajlama için ise kaplanmış kağıtlar yoğun olarak tüketilmektedir. Kağıtların herhangi bir yabancı madde taşımaması sebebi ile gıda sektöründe en önemli ambalaj malzemesi olarak tercih edilmektedir.

Kağıtlar genel olarak; baskı ve yazı kağıtları, sargılık kâğıtlar, kraft torba veya çimento torba kâğıdı, temizlik kâğıtları ve hijyenik kâğıtlar, ince özel kâğıtlar (sigara kâğıdı vb.), oluklu mukavva kâğıtları ve kartonlardan oluşmaktadır.

Günümüzde kağıt kaynaklarının hızla tükenmesi sonucunda atık kağıtların tekrar değerlendirilmesi hız kazanmış olup çeşitli şekillerde piyasaya sürülmektedir.

    KAĞITLAR


     

    KUŞE KAĞIT

    İçerik Düzenleniyor… BENZER ÜRÜN İSİMLERİ Kağıt ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ EDİNMEK İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞIN!

    devamı »