BAKIR FOLYO

Bakır Folyo 0.5mm (500 Mikron) – 0.007mm (7 Mikron) kalınlıkları arasında yaygın olarak kullanılan, saf bakır külçelerden imal edilmiş metal folyodur. Bakır folyo sahip olduğu esneklik ve iletkenlik özellikleri sayesinde çeşitli objeleri sarmada, kaplamada ve iletkenlik istenen yapılarda kolayca kullanılabilmektedir. Bakır folyo, çıplak bakır folyo veya cu-foil olarak da adlandırılmaktadır.

Bakır Folyo yoğunlukla iletkenlik özelliği için kullanılmaktadır. Özellikle kablo, elektronik aletler ve devreler de yaygın kullanım alanına sahiptir. Bakır folyo kullanım alanına göre iki farklı yapıda üretilmektedir. Kablolarda talep edilen esneklik ve yüksek sıcaklıkğa dayanım özellikleri için haddelenmis (RA) bakır folyo tercih edilmektedir. Elektronik devrelerde ise daha rijit bir yapıya sahip olan Elektrolitik (ED) folyo tercih edilmektedir.

Bakır folyo parlak/mat veya parlak/parlak yüzeylere sahip, %99.8 – %99.9 saf bakır içermektedir. Bakır folyo kullanım alanlarına göre çeşitli alaşımlara sahiptir; başlıca C11000, C10100, C10200, C12200, C14500 ve T2 olarak adlandırmaktadır. Bakır folyo sertliği ise H01 (Yumuşak) – H04 (Sert) olarak belirtilmektedir.

    BAKIR FOLYOLAR


     

    KABLO FOLYOSU

    İçerik Düzenleniyor… BENZER ÜRÜN İSİMLERİ Bakır Folyo ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ EDİNMEK İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞIN!

    devamı »